(وبلاگ طرفداران)

راستش واقعا نميدونم بايد از چي بنويسم،آيا بايد از آريا و رستگارانش بگم يا از وقايع اندوه بار اخير .

اجازه بديد تا مطلب و با چند جمله از فريدون مشيري شروع كنم كه ميگفت:بشر دوباره به جنگل پناه خواهد برد ،به كوه خواهد زد ،به غار خواهد رفت!

با كمي درنگ در جملات اين مرد بزرگ ،ميتونيم بفهميم كه ديگه داريم به روزهاي روانه شدن به جنگل نزديك ميشيم ،ديگه بايد قيد آرزوهاي دورو درازو زدو فرياد زد يا شايدم سكوت كرد ،ديگه بايد  به به مردان قدرت بگيم كه ما اصلا فرهنگ و هنر نخواستيم و فقط اجازه بديد تا نسل جوون ما زندگي كنه يا بهتر بگم زنده بمونه.

ازتون خواهش ميكنم كه فكر نكنيد كه دارم حرف سياسي ميزنم يا جناح گيري ميكنم،چون اصلا هيچي از اين چيزا سر در نميارم ، فقط دارم يه كم در دو دل ميكنم...

آخه از اين دلم گرفته كه چرا بايد دوستان من(هم وطنان من و تو)به خاطر اعتراضاتي بدون شك غلط !!در اوج جووني با دنيا وداع كنند؟

من از اين شكايت ميكنم كه چرا مردمي كه صحيح و نا صحيح،به جا يا نابجا،که باهم ديگه همصدا شدند بايد خس و خاشاك خطاب شوند.؟؟؟!!!!

البته خدارو شكر ميكنم كه به من آموخت كه در نا اميدي بسي اميد هست و تا زندگي هست زندگي بايد كرد.

خدا رو شكر ميكنم كه ذره اي از اعتقادات به من داد تا به پوچي نرم.

وخدارا شكر ميكنم كه ميشه با گرفتن گوشه اي از عباي مرتضي علي از تمام حوادث ايمن بود.

بگذريم.ميدونم كه سرتونو درد آوردم ولي خوب دله ديگه ، اگه بگيره بايد يه جوري خاليش كرد و منم امين تر از شما ها گير نياوردم...

ميدونم كه شديدا منتظريد تا از كار جديد آريا براتون بگم و بازم ازتون عذر ميخوام كه دير شد .

همين طور كه ميدونيد اين روز ها آريا بر خلاف هنر مندان ديگه كه بر حسب شرايط كم كار شده اند ، عظيمي نژاد شديدا خيز پر كاري گرفته كه هم باعث خشحالي ماست وهم كمي جاي نگراني داره كه خدايي ناكرده كار ها رو به ضعف بره ‌، اما با شنيدن اثر جديد او "سریال رستگاران" ديگه جاي نگراني نيست.

آريا توي اين اثر به ما نشون داد كه هر موقع بخواد ،ملودي هاي تازه و نو توي آستينش داره ،ديگه خلاقيت ها و نو آوريهایش كه بماند..

البته در اين اثر هم مثل آتار دیگر وی  ویژگی های سبکی او که به نوعی امضاء آریا به حساب میاد به چشم میخوره.

حتی شاید استفاده از ویالن در این اثر یاد آور خاطره سریال کمین باشه که در اینجا باید از نوازندگی آیدا نصرت هم تقدیر کرد چون جدای قدرت نوازنگی بسیار عالی توانسته حس موجود را در این اثر پیاده کنه.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم صداسازی ها و سمپلر های اوست که حتی ساز کمانچه که در بیشتر کار های آریا با نوازندگی مهدی باقری همراه است در این اثر با سینتی سایزر صدا سازی شده است.

ضمنا یکی از مواردی که باعث میشود شنونده با آثار آریا احساس نزدیکی کنه استفاده از صدای خود انسان و به کار گیری گروه کر است که امروزه بسیاری از آهنگ سازان ما از ای امر سر باز میزنند.

دیگر امری که باید به آن توجه داشت این است که آریا همیشه توانایی خود را به عنوان یک تیتراژ ساز سریال به اثبات رسانده و همیشه موسیقی او برای تیتراژ فیلمها و سریال ها به نوعی شناسنامه ای برای یاد آوری آن اثر شده اند اما ضعف هایی در موسیقی متن او به چشم میخورد.

اما افزایش توان او در خود موسیقی متن فیلمها ، ایجاد فضا سازی ها و استفاده از ملودی برای تحقق این امر در دو اثر اخیر او "پس از سال ها و رستگاران"به شدت واضح است.

و اما اتفاق خجسته و فرخنده در این اثر ،شنیدن صدای دکتر اصفهانی است که بعد از آلبوم برکت ، چهار سال است که هوادارانش را منتظر گذاشته و حتی طی اخباری قرار بر این بود که نیمه خرداد اثر وی منتشر شود که متاسفانه باز هم به تاخیر افتاد .

به هر حال این دو عزیز بعد از همکاری در آلبوم زیبای برکت به نوعی همدیگر رو کشف کردند که خود این امر اتفاق بزرگی برای موسیقی ماست.

در آخر از روی تعصبم باید بگم که موسیقی رستگاران در نوع خودش شاهکار و همه چی تمومه،اما اجازه بدید نقد تخصصی تر اون و بعد از شنیده شدن مکررش براتون بگم .

باز هم از همه شما دوستان نازنین متشکرم که منو تنها نگذاشتید .

ضمنا در پایین میتونید تیتراژ اول و آخر فیلم و دانلود کنید.

تیتراژ اول سریال رستگاران
تیتراژ آخر سریال رستگاران با صدای دکتر اصفهانی و ترانه عبدالجبار کاکایی


رستگاران رو به انتها...

همین طور که میدونید سریال رستگاران دیگه داره به آواخرش میرسه و کم کم باید با ملودی و موسیقی رستگاران خدا حافظی کنیم و منتظر آثار جدید آریا عظیمی نژاد باشیم.

قبل از هر چیز باید بگم که من هیچ تخصصی در مورد سینما ندارم و اگر نظری هم ارائه میکنم ، فقط و فقط از نگاه یک تماشاچیه عامه است ،که البته فیلم کم ندیده.

اما این نکته برام بسیار واضحه که سیروس مقدم چه فیلم خوب بسازه و چه فیلم عالی ، در همان چند قسمت اول به قدری سوال و نکات مبهم در سریال ایجاد میکنه که اگر کسی فقط و فقط  دو سه قسمت اول این سریال رو پی گیری کنه دیگه مجبوره که  تا اخرشو ببینه حتی اگه این سریال 6 ماه هم کش پیدا کنه.

خب این طولانی کردن سریال ،یا به دلیل پر کردن آنتن سیما و یا به هر دلیل دیگه ای ، سبب  ایجاد فضا های خالی یا خسته کننده برای مخاطب میشه که تنها راه پر کردن این فضا ها یک موسیقی حجیم و پرکشش برای گوش های مخاطبه.که این وظیفه در دو ساخته آخیر سیروس مقدم به عهده آریا عظیمی نژاد قرار گرفته است که تا حد زیادی در این امر موفق بوده امامثل هر اثر دیگری از هر آهنگ سازی هم نکات مثبت و هم نکات قابل بحث در آن وجود داشت.

به عقیده من موسیقی سریال رستگاران یک سرو گردنِ کامل  از خود فیلم قویتر بود که هم به کشش و هم به جذاب تر کردن سریال ، کمک فراوانی کرده بود و هم توانسته بود چهره خاکستری و تلخ فیلم رو تا حدی کاهش بده و از همه مهم تر این که تبدیل به یکی از شناسه های فیلم بشه ،یعنی هر کس که سریال رو تاحدی دنبال کرده باشه ،با شنیدن 10ثانیه  از موسیقی متن سریال، سریعا اسم سریال رستگاران برایش تداعی میشود.

یکی از نقاط قدرت این موسیقی تنظیم نوآورانه ی آریاست که هنوز که هنوزه منو در گیر خودش کرده ،چون هیچ یک از ساز های ثابت آریا عظیمی نژاد و با شیوه های نوازندگی خاص آن ها در این اثر حضور نداره ،اما همان روزی که من در اتاقم نوای رستگاران روشنیدم سریعا متوجه شدم که ساخته آریاست و دریافتم که امضاء آریا فقط منحصر به نحوه سازبندی او نیست و این نکته برای من خیلی جذاب بود.ضمنا چیدمان کنار هم سمپلر های گیتار الکتریک و ساز ویالن در نوع خودش بسیار با طروات و دل نشین بود , همچنین تکنوازی ویالن آیدا نصرت هم در این اثر واقعا قابل تحسین بود.

اما این اثر به عقیده من دو ضعف عمده داشت که در ذیل به آن ها می پردازیم.

اولین نکته ای که میشود به آن اشاره کرد تنوع کم ملودی در موسیقی متن سریال بود.به عقیده من در یک سریال 60 قسمتی که به طور متوالی پخش میشود و هر شب مخاطبش رو در گیر خود میکند،از موسیقی این انتظار میرود که دارای تنوع بالا در صحنه های مختلف باشد که این امر در سریال رستگاران مقداری نادیده گرفته شد ،حتی در حساس ترین و کلیدی ترین سکانس ها،که من شکی نداشتم که یک ملودی جدید میشنوم باز هم همان موسیقی  های قبلی اجرا شد.

البته دلایل زیادی میتونه برای این امر وجود داشته باشه که ما از اون بیخبر باشیم که یکی از این دلایل میتونه در نظر گرفتن زمان کم برای ساخت موسیقی باشه.

نکته دومی که به ذهن من میرسه این مطلب که بعضی از صحنه ها در فیلم با موسیقی همخوانی نداشت.به طور مثال چند صحنه حساس و ترسناک فیلم،موسیقی ناگهان تبدیل به یک ملودی رمانتیک میشد و در اندکی از سکانسها که خیلی نیازی به ترساندن مخاطب نبود ناگهان موسیقی و فضاسازی ها به قدری دلهره آور و وحشت زا میشد که انگار عظیمی نژاد برای فیلم جنگ ستارگان موسیقی ساخته که البته نمیدونم این امر رو به گردن آریا و کارگردان  بیاندازم و یا به گردن مقداد شاه حسینی که تدوین موسیقی این فیلم رو به عهده داشته.

شایدم حرف و نکته ای در این مسئاله باشد که ذهن و عقل ناقص من از درک آن خارج باشه.

به هر حال به احتمال زیاد این سریال با تمام نقاط قوت و ضعفش تا پایان این هفته به اتمام میرسه و ما باید منتظر اثار جدید آریا عظیمی نژاد باشیم .

اما چند اثر تازه از آریا عظیمی نژاد در این چند هفته اخیر پخش شد که من در اطلاع رسانی آنها کوتاهی کردم که امید وارم منو ببخشید.

یکی از این آثار  موسیقی برنامه زنده پلاک 8 بود که به طور پا در هوا از شبکه دو سیما پخش میشود که البته بخشی از تیتراژ اول آن رو برای دانلود قرار دادم اما متاسفانه خود من به خاطر مشغله های زیاد در زمان پخش این برنامه به تلویزون دسترسی ندارم اما تمام سعیم رو میکنم تا هرچه سریع تر هم تیتراژ اول و هم تیتراز پایانی (به شرط ،پخش کامل آن)برای دانلود قرار بدم.

اثر دومی که من در اطلاع رسانی اون کوتاهی کردم،موسیقی برنامه ای به نام آخرین منجی بود که از شبکه سوم سیما در ایام شعبانیه پخش شد که البته احتمال نمیدادم آریا برای برنامه هایی تا این سطح پایین و ضعیف ،موسیقی بسازه  حتی بار ها و بار ها خیلی از دوستان به من این شکایت رو کردند که چرا آریا که با  کارگردانان بزرگی مانند کمال تبریزی و فریدون جیرانی کار کرده ،در این سطح نیز فعالیت میکنداما چه میشود کرد؟ این مساله ای شخصیست که کاملا مربوط به خود آریاست که میتونه شامل مسائل متعدی از قبیل غم نان باشه !؟!

به هر حال نمیشه که به آریای عزیز خرده گرفت و به نظر من باید به وی زمان بیشتری داد تا در هر میدانی به کسب تجربه بپردازه تا هرچه سریع تر سیر ستاره شدن رو طی کنه.

در آخر هم مصاحبه کامل آریا با برنامه نقره و هم موسیقی رستگاران و آخرین منجی رو براتون قرار دادم.

درپناه صاحب الزمان باشید.

یا حق


رستگاران تیتراژ اول

رستگاران تیتراژ پایان

رستگار ان موسیقی متن

مصاحبه با برنامه نقره

آخرین منجی


«پلاک 8» روی آنتن شبکه دو...

سلام خدمت همه آریایی های عزیز ، امید وارم منو از این که دیر به دیر آپ میکنم ببخشید.من چند وقتی که واقعا گرفتار شدم وخیلی سخت دستم به قلم میره ، اما قول میدم که از این به بعد بیشتر به وبلاگ برسم.

از پنجشنبه گذشته برنامه ای زنده به نام «پلاک 8» روی  آنتن شبکه دو رفت وبا حضور کارشناسان بار دیگر جوانب هشت سال دفاع مقدس را بررسی کرد.

جواد رمضان نژاد، کارگردانی و اجرای طرح «پلاک8»  رو به عهده گرفته . موضوعات این برنامه در چهار قالب اصلی مباحث عقلی و منطقی، مباحث عمومی، مفاهیم انتزاعی و جنگ دسته بندی می شود که هر کدام زیر شاخه های مختلفی دارد.

به گفته رمضان نژاد در بحث عقلی و منطقی می توان به موضوعات بازخوانی پرونده
مک فارلین، علل و ریشه های آغاز جنگ، چرایی ورود به خاک عراق، سیاست خارجی ایران در زمان جنگ و پشتیبانی جنگ اشاره کرد.

حضور زنان، نوجوانان، امدادگران، اقلیت ها و قومیت ها از موضوعات زیر شاخه  مباحث عمومی هستند. همچنین جنگ و مفهوم انتظار و شهادت طلبی از موضوعات مرتبط با مفاهیم انتزاعی هستند. ادبیات عکاسی، فیلمسازی و هنرهای تجسمی نیز در شاخه  هنر جنگ گنجانده می شوند.

«پلاک 8» در 53 قسمت 90 دقیقه ای قرار است به صورت هفتگی از شبکه دو پخش شود. این برنامه دو بخش اصلی و جنبی دارد.

از دیگر آیتم های «پلاک8» می توان به سفرنامه استانی به کارگردانی عبدا.. حاجی محمدی اشاره کرد که در هر برنامه زندگی یکی از افراد مؤثر در جنگ تحمیلی را به نمایش می گذارد.

آیتم معرفی مناطق جنگی نیز توسط مرتضی مصطفوی اجرا می شود. همچنین در هر برنامه از «پلاک 8» یک فیلم کوتاه نیز پخش می شود. آهنگساز این برنامه آریا عظیمی نژاد است که صادق آهنگران در تیتراژ ابتدایی برنامه، اشعاری از قصیر امین پور را دکلمه می کند و در تیتراژ پایانیِ آن، اشعاری از سید محمد سادات اخوی را می خواند.

سید سلیم غفوری، فیلمساز و احسان محمد حسنی نماینده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در ساخت این برنامه همکاری دارند.

تهیه کننده «پلاک 8» نیز بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس است.

حقیقتش من خودم ای هفته موفق نشدم که این برنا مرو کامل ببینم اما چند دقیقه ای از تیتراژ اول و دوست خوبم محمد امین برام ضبط کرد و فرستاد که منم برای دانلود براتون میزارم.اما  طبق معمول به خاطر فشردگی و بینظمی برنامه های صدا سیما موفق به دیدن تیتراز آخر نشدیم.

انشا الله هفته دیگه ،هم راجع به موسیقیش بیشتر صحبت میکنیم . هم اجرای کاملشو برای دانلود  میزارم.

دانلود  پلاک 8-تیتراژاول(ناقص)
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: دهم مرداد 1388 ׀ موضوع: معرفی و نقد آثار ׀ آرشیو نظرات

به احترام یک دوست....

سلام خدمت همه دوستان نازنین.

متاسفانه دیروز باخبر شدم که یکی از  دوستان عزیزم- که از آغاز ایجاد این وبلاگ تا امروز ما رو دلسوزانه همراهی کرده و با نظرات پربارش به خود من چیز های زیادی آموخته و در شکل گیری خط مشی این وبلاگ،کمک های بسیاری کرده،-دچار غم از دست دادن برادرش شده.

میخواستم که از طرف خودم و همه شما دوست داران این وبلاگ این واقعه تلخ رو  ،از ته دل به این بزرگ وار تسلیت بگم.

خدا روح برادرتان را غریق نعمت  و ایشان را با مرتضی علی محشور بفرماید.

ضمنا دو آهنگ "این قطعه از بهشت"و "امام علی " آریا عظیمی نژاد رو که مدت ها بود هم خود این عزیز وشما بزرگ واران در خواستش را داشتید برای دانلود قرار دادم.

این قطعه از بهشت

علی (ع)


عظیمی نژاد و انیمیشن خط چین...

عزیزان سلام ، امروز با خبر شدم که سال ۸۴ آریا موسیقی یک انیمیشن به اسم خط چین رو ساخته که در زیر یه اطلاعات مختصر از اون رو قرار دادم.

كارگردان : نیاز ساغری
شهر: تهران
مدت : 9 دقیقه
نوع: پویانمایی
قطع : مینی دی وی
فیلمنامه : ن . ساغری
تصویربردار: احسان كفاش
تدوینگر: امیرحسین بهبهانی
موسیقی : آریا عظیمی نژاد
تهیه كننده : ن .ساغری
سال تولید: 1383

خلاصه داستان : مرد جوانی در راه است . او نشانه ها را دنبال می كند. یك درخت ، پرنده ها، یك سگ و دختری جوان ، او را به خانه ای می كشانند كه در نهایت ، طعمه یك زوج شود.

به یاد رمضان...

سلام خدمت دوستان اهل دل و همراه خودم. امروز که داشتم نظرات چند وقت اخیر و گذشته وبلاگ رو مرور میکردم ،دیدم که بر خی از دوستان دنبال یه اثر از" آریا عظیمی نژاد "هستن که چند سال پیش برای برنامه به نام"سمت خدا"ساخته بود و در ما مبارک رمضان پخش می شد.اگر هم اشتباه نکنم اون برنامه ساخته" باران صالح اعلاء" و با اجرای "محمد صالح اعلاء" بود. به هر حال هر طور که بود با کیفیت نسبتا خوب تیتراژ اون برنامه رو براتون آماده دانلود کردم.

ضمنا همون طوری که قول داده بودم ، قسمت چهارم از ده قسمت برنامه " باز آی" رو نیز براتون گذاشتم.

امید وارم که از گوش کردشون لذت ببرید.

دانلود "سمت خدا" 1

دانلود "سمت خدا" 2

دانلود "سمت خدا" 3

دانلود" باز آی"

پیغام یک آریایی از جنس عظیمی نژاد...

امروز اتفاقی یه سری به آدرس قبلی وبلاگمون زدم تا ببینم کسی پیغام یا نظری داده یا نه،که ناگهان با کامنتی روبروشدم که خودم باورم نمی شد.

اما اون کامنت،پیغامی از پوپک عظیمی نژاد،خواهر آریای خودمون بود که هر چند کوتاست اما بی شرح و تفضیل براتون قرار میدم.


با سلام و احترام به تمام دوستداران آریا! من پوپک عظیمی نژاد خواهر آریا هستم و امروز به طور اتفاقی این وبلاگ را دیدم. فقط خواستم بنویسم که الان که تقریبا 30 سال از برنامه خانه عروسک ها می گذرد من هنوز هم از دیدن کسانی که این برنامه را با جزئیاتش به خاطر می آورند به حیرت می افتم. من الان سال هاست که در اتریش زندگی می کنم و حتی اینجا هم کم نیستند افرادی که شعرهای روشن سر، نابغه، کلثوم ننه و بدجنس را از حفظ برایم می خوانند.

من اینجا مربی بچه های خردسال هستم و در ضمن روزهای شنبه در یک مدرسه ایرانی با خردسالان دو زبانه فارسی و آلمانی کار می کنم تا زبان و فرهنگ فارسی را به آنها بشناسانم.
خواستم سلامی بکنم و از خاطره قوی هموطنانم سپاس و قدردانی بکنم.
با درود،
پوپک عظیمی نژادی
27 شهریور

وبسايت رسمي آريا عظيمي نژاد....

سلام خدمت همه آريا دوستان عزيز.

اميد وارم كه ايامتون به كام باشه و روزگار شاد و بي در دسري اي رو سپري كنيد.

ميدونم از اينكه دير به دير وبلاگ رو به روز ميكنم ،دل خوشي از من نداريد،ولي باور كنيد كه از روي تنبلي نيست و من واقعا در اين روز ها گرفتارم.اميد وارم كه به بزرگي خودتون ببخشيد.از طرف ديگه بلاگفا هم ،هر موقع كه من ميخواستم بنويسم ،انقدر بالا و پايين مي شد،كه كلا منصرفم ميكرد.

بگذريم،امروز اومدم كه يه خبر خوب بدم.

بالاخره ،وبسايت رسمي آريا عظيمي ن‍ژاد،در صدد راه اندازيست و به زودي كليد ميخوره

و به واسطه اين اتفاق خوشايند از اين به بعد همه ما ميتونيم بي واسطه با آريا در تماس باشيم و  اخبار و اطلاعات آخرين آثارش رو داشته باشيم.

البته تازه چند روزيه كه صفحات اول و دوم سايت(با قالب ورد پرس) راه اندازي شده و بسيار جاي كار  داره.

اما همين كه دوستان دست به انجام چنين كار فرخنده اي زدن جاي شكر داره.

ضمنا از همه مهم تر اينه كه اگر خدا بخواد قرار بر اينه كه امكان خريد و دانلود اكثر آثار آريا توي وبسات قرار بگيره كه بافراهم شدن اين امكان ميتونه بهترين هديه به ما آريايي ها باشه.

وبسايت رسمي آريا عظيمي نژاد:

www.AryaAziminejad.COM

ضمنا امروز طبق وعده ،"باز آي5 و باز آي6" رو آماده دانلود كردم كه اميد وارم گوش لديد و لذت ببريد.

دانلود باز آي5

دانلود بازآي


موسیقی بیداری رویاها با سازهای ایرانی اجرا شده است

موسیقی متن فیلم "بیداری رویاها" با استفاده از سازهای ایرانی و افکتهای موسیقایی ساخته شده است.


آهنگساز فیلم "بیداری رویاها" ضمن بیان این مطلب با اشاره به ویژگی های فیلم برای ساخت موسیقی گفت : خوشبختانه نوع نگاهی که کارگردان این فیلم ( محمد علی باشه آهنگر) به جنگ و تاثیرات آن بر روابط اجتماعی دارد به خط فکری خود من نزدیک است چراکه دیدگاه ایشان به مسائل پس از جنگ درست و منتقدانه است و اتفاق هایی را که روی آن دست گذاشته مسائلی بوده که طی سالهای پس از جنگ علامت سئوال هایی را به وجود آورده و همین مسئله فضای سنگینی را به کل داستان بخشیده که موسیقی این فیلم هم از این فضای سنگین بی تاثیر نیست.

عظیمی نژاد در ادامه به انگیزه های ساخت موسیقی "بیداری رویاها" اشاره کرد و گفت : پیش از این در فیلم "فرزند خاک" با محمدعلی باشه آهنگرنویسنده و کارگردان آشنا شدم و پرداخت به مسائلی از این دست برای خود من هم به عنوان یک دغدغه فکری مطرح بود بر همین اساس وقتی پیشنهاد ساخت موسیقی متن"بیداری رویاها" از همین کارگردان مطرح شد بی درنگ پذیرفتم.

وی در ادامه به کم و کیف ساخت موسیقی متن این فیلم اشاره کرد و گفت : موسیقی این فیلم هم با درنظرگرفتن تمام این ویژگی ها شکل گرفت در واقع به دلیل سنگین بودن فضای حاکم بر داستان و همچنین سکوت های متوالی که در خلال داستان و برای دیده شدن صحنه ها وجود دارد موسیقی این فیلم نوشته شد که به نوعی سکوت و فضای سنگین داستان است.

عظیمی نژاد درادامه به سازبندی در ساخت موسیقی این فلیم اشاره کرد و گفت : موسیقی فیلم "بیداری رویاها" براساس ارکستراسیون سازهای موسیقی ایرانی ساخته شده است و رنگ و بوی موسیقی ملی و ایرانی دارد به همین دلیل سعی کردم در ساخت موسیقی این فیلم ملودی های موسیقی ایرانی را به صورت افکتیو به کار گیرم و با تکنیک های صدابرداری تغییراتی جزئی در صداها به وجود آوردم تا موسیقی در خدمت جریان کلی فیلم باشد.

این آهنگساز درباره تفاوت موسیقی فیلم "بیداری رویاها" با فیلم "فرزند خاک" ساخته محمد علی باشه آهنگر گفت : فیلم "فرزند خاک" تعریف مشخصی از لوکیشن و فضا داشت و طبق صحبتهایی که با آهنگر داشتم قرار بر این شد تا موسیقی بر روی لوکیشن فیلم تاکید کند و از آنجا که داستان در لوکیسن های متعدد در حال حرکت بود حجم موسیقی بیشتری از موسیقی را به خود اختصاص می داد ؛ اما در فیلم "بیداری رویاها" حرکت کمتر دیده می شود و داستان کند پیش می رود و به نوعی حادثه ای که در فیلم مطرح می شود همه عوامل از جمله موسیقی را تحت تاثیر قرار داده و موسیقی این فیلم به کندی و سنگینی ماجرا پیش می رود.
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: نوزدهم دی 1388 ׀ موضوع: اخبار آریایی ׀ 10 نظر

آریا عظیمی‌نژاد موسیقی «آدمکش» را می‌سازد

«آریا عظیمی‌نژاد» ساخت موسیقی فیلم سینمایی «آدمکش» به کارگردانی رضا کریمی را برای شرکت در جشنواره فیلم فجر آغاز کرد.تدوین این فیلم چندی پیش توسط "هایده صفی‌یاری " به پایان رسید تا با انجام مراحل ساخت موسیقی و صداگذاری، "آدمکش " در جشنواره فجر به نمایش درآید.

نسخه اولیه این فیلم هم چند روز پیش برای بازبینی هیات انتخاب به دفتر جشنواره ارسال شد.
پنجمین فیلم بلند رضا کریمی 27 مرداد در تهران کلید خورد و پس از 60 جلسه کاری روز 27 مهرماه در شمال کشور به پایان رسید. بیشتر سکانس‌های این فیلم در تهران و بقیه در لواسان و حوالی رامسر فیلمبرداری شده است.  هرام رادان، مهتاب کرامتی، حامد بهداد، لیلا اوتادی، قطب‌الدین صادقی، افسانه بایگان، شهرزاد کمال‌زاده، سیامک صفری، علی اصغر طبسی، امیر مهدی‌کیا، علی مرادی، فاطمه درستکار و فرامرز روشنایی بازیگران "آدمکش " هستند. این فیلم مضمونی اجتماعی دارد و یک درام روانشناختی است.

از عوامل اصلی این فیلم می توان به آزیتا موگویی(مجری طرح و مدیرتولید)، ژیلا مهرجویی(طراح صحنه و لباس)، بهروز معاونیان(صدابردار)، عاطفه رضوی(طراح چهره پردازی)، محمد موفق(دستیار اول کارگردان)، احسان سجادی(برنامه‌ریز) و محمد یمینی(مدیر تدارکات) اشاره کرد.
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: هفدهم دی 1388 ׀ موضوع: اخبار آریایی ׀ 3 نظر

چندکیلو خرما برای مراسم تدفین

هفته پیش بالاخره فیلم چند کیلو خرما برای مراسم تدفین سامان سالور به دستم رسید.خیلی وقت بود که به دنبال این فیلم بودم،نه فقط به خاطر این که آریا آهنگساز اون بود ،خیلی تعریف فیلم رو شنیده بودم و در جریان جایزه هایی که گرفته بود قرار داشتم.

فیلم خوب و منسجم بود و خیلی روون و ساده روایت میشد .اکثرا هم خوب بازی میکردند ، حتی محسن نامجو.

تیتراژ فیلم بدون موسیقی بود و تا اواخر اون از موسیقی خبری نبود،انگار که اصلا قرار نبود برای این فیلم موسیقی ساخته بشه.

اما همون چند دقیقه ای که از موسیقی استفاده شده بود به خوبی آهنگ ساز توانسته بود تیرگی فیلم رو بیان کنه.

کل داستان فیلم رو دو هسته عشقی در دست گرفته بود یکی عشق به جسد یک دختر مرده (که بالاخره عاشق مجبور به دفن اون میشه)و دیگری عشق به دختری زنده که فقط(یدی-عاشق دوم داستان) دل به نامه هایی خوش کرده بود که در نهایت متوجه میشود که هیچ وقت به دستش نرسیده.

و این خلا وجود زن در فیلم رو آهنگساز در تیتراژ آخر با آوا و صدای دلنشین پروین عالی پور پر میکنه که بسیار زیبا و شنیدنیست.

در موسیقی آریا عظیمی نژاد شاید گاهی اوقات، اِلمان های تکراری زیاد استفاده بشه ولی همیشه در آن نکاتی گنجانده شده به تکمیل فیلم کمک میکنه و به همین دلیل موسیقی او همیشه جذاب و قابل شنیدنه.

دیگه اضافه تر از این صحبت نمیکنم و موسیقی تیتراژ آخر فیلم رو برای دانلودمیذارم تا گوش کنید و لذت ببرید

دانلود تیتراژ پایانی چند کیلو خرما برای مراسم تدفین

آهنگساز:آریا عظیمی نژاد

آواز: پروین عالی پور

کمانچه آلتو :مهدی باقری

میکس: ریموند موسسیاننویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: پانزدهم دی 1388 ׀ موضوع: معرفی و نقد آثار ׀ 7 نظر

عظیمی‌نژاد موسیقی بیداری رویاها را می‌سازد

آریا عظیمی‌نژاد موسیقی فیلم سینمایی "بیداری رویاها" به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر را می‌سازد.

علی آشتیانی‌پور تهیه‌کننده این فیلم  گفت: صداگذاری فیلم سینمایی "بیداری رویاها" توسط علی علویان ادامه دارد و آریا عظیمی‌نژاد ساخت موسیقی این فیلم را برعهده گرفته است.

"بیداری رویاها" روایتگر فضایی متاثر از روابط اجتماعی ناشی از جنگ است. محمدرضا گوهری  فیلمنامه این فیلم را براساس ایده‌ای از آهنگر نوشته است. حمید فرخ‌نژاد، هنگامه قاضیانی، امیرحسین آرمان، رز رضوی، سارا خوئینی‌ها، اسماعیل خلج، حمیدرضا آذرنگ و حبیب دهقان‌نسب بازیگران این فیلم هستند.

عوامل این فیلم عبارتند از فیلمبردار: تورج منصوری، صدابردار: وحید مقدسی، طراح صحنه و لباس: عباس بلوندی، طراح گریم: کورش علیزاده. محمدعلی باشه‌آهنگر فیلم‌های سینمایی "فرزند خاک"، "نبات داغ" و "نیمه گمشده" را کارگردانی کرده است.

منبع:هنر و موسیقی
روزهای اعتراض...

یک نظر بر ابر کردم

                            ابر باریدن گرفت

یک نظر بر یار کردم

                              یار نادیدن گرفت

تکیه بر دیوار کردم

                           خاک بر فرقم نشست

   خاک بر فرقش نشیند

                            هر که یار از من گرفت

امروز برای شما هنر دوستان یک قطعه تصویری آماده دانلود گذاشتم که با کیفیت بسیار عالی توسط دوست نازنینم حسن از شبکه چهار ضبط شده و برای من فرستاده.

این قطعه تصویری شامل قسمت هایی از صحبت های آریا عظیمی نژاد در برنامه یک فیلم یک تجربه است،که در این قسمت اختصاص به سریال روز های اعتراض دارد.

من هم در ضمیمه آن تیتراژ اول و آخر همین سریال رو اماده دانلود گذاشتم.

حتما دانلود کنید ،برای من که هم تجدید خاطره بود و هم بسیار تاثیر گزار.

دانلود قطعه تصویری


دانلود تیتراژ اول


دانلود تیتراژ آخر


<با تشکر از دوست عزیز "حسن"که زحمت ضبط قطعه تصویری را به عهده داشته>
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: بیست و هشتم بهمن 1388 ׀ موضوع: مصاحبه ها ׀ 3 نظر

از ساز خود شرمنده ام ....کوتاه نوشته ای از روهام سبحانی نوازنده تار و سه تار

پس از هجده سال هم آغوشی و عشق بی حد و اندازه ی ما به هم ، چندیست او در جعبه ی خود آرمیده و خاک می خورد و من نیز در کنج خانه ، انزوایمان را به سوگ نشسته ام !!
آهنگها و پارتیتورهایی که ماهها و سالها خلقشان به طول انجامید ، هم اکنون در قفسه ای مدفون شده و گویی می بایست در نطفه خفه شوند ! این است حاصل یک عمر ساز زدن و من امروز اعتراف می کنم که شرمسار سازم هستم !!
و چه تلخ است که این درد فقط در من خلاصه نشده و گریبان تمام دوستانی که متعهد و وطن پرستانه کار کردند را گرفته است .
گناه ما این است که نخواستیم ساز ، برایمان نان بیاورد . نخواستیم در مدح کسی ساز به دست بگیریم و آواز سر دهیم . نخواستیم برای گذران زندگی به انجام کارهایی که در شان هنر نیست تن دهیم . نخواستیم هنر فروشی کنیم . نخواستیم غم سرزمینمان را فریاد نکنیم . نخواستیم با دستان خود تاریخ درخشان فرهنگ و تمدن کشورمان را به زیر خاک فرو بریم ! نخواستیم در جایی ساز بزنیم که جلوی سازهامان گلدان بگذارند !!!
ولیک من امروز به بی چیزی خود میبالم . زیرا در گوشه ی خیابان ساز زدن را در مقابل خود فروشی هنری ، مقدس میدانم !
وقتی نمی گذارند کار کنیم چرا خودمان شمع مجلس خودمان نمی شویم ؟! چرا دور هم جمع نمی شویم ؟! چرا نمی خواهیم صدای سازهامان همچون گذشته ستونها را بلرزاند ؟! چرا برای خودمان کنسرت نمی دهیم ؟! و چرا آب در آسیاب نادانان هنر ستیز میریزیم ....؟!!
ما در مقابل یک عمر عشق بین خود و سازهامان مسئولیم !
ما نباید به این سکوت و بازنشستگی زودرس و اجباری تن دهیم !!
نگذاریم بیش از این شرمسار سازهایمان باشیم

زمستان بی برف و غم انگیز 1388

"منبع : شب زنده ها"
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: هفدهم بهمن 1388 ׀ موضوع: دل نوشته ها ׀ 3 نظر

فوری: آریا عظیمی نژاد کاندید دریافت سیمرغ بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر شد...
نامزد های دریاف سیمرغ بهترین موسیقی بخش مسابقه فیلم فجر:

1-طلا و مس (آریا عظیمی نژاد)

2-آناهیتا (ستار اورکی)

3-پرسه در مه (حامد ثبات)

4-آل (بهزاد عبدی)

5-ملک سلیمان (چان کونگ وینگ)
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: چهاردهم بهمن 1388 ׀ موضوع: اخبار آریایی ׀ 3 نظر

جشنواره فجر و عظیمی نژاد ...
حدود یک هفته پیش که مجله فیلم مخصوص جشنواره به دستم رسید ،بدون معطلی به سراغ لیست فیلم ها یی که در جشنواره امسال حضور دارند رفتم و به آهنگساران فیلم ها نگاهی انداختم.کارن همایونفر ، فردین خلعتبری ، کریستف رضاعی ، پیمان یزدانیان و آریا عظیمی نژاد از افراد مهم این جشنواره هستند و فردین خلعتبری سهم بیشتری را امسال به خود اختصاص داده.مهم ترین کار او به رنگ ارغوان است که به گفته منتقدان بهترین کار کارنامه او به شمار می آید.حتما تعجب میکنید که چرا راجع به فردین خلعتبری مینوسم ،علتش اینه که امسال سرسخت ترین رقیب آریا همین فردین خلعتبری است که  از غول کثیری از هنرمندان حق او بود که پارسال برای پستچی سه بار در نمیزند سیمرغ را دریافت کند.

آریا عظیمی نژاد پارسال با دو کار فرزند خاک (در قسمت مسابقه) و آنسوی رود خانه(خارج از مسابقه)در جشنواره حضور داشت.

ولی امسال پر بارتر از همیشه در جشنواره حاضر شده است و آهنگسازی 3 کار (در بخش مسابقه)را به عهده دارد ، که عبارت اند از بیداری رویاها ، طلا و مس ، نفوذی که از ین این ها به نقل از منتقدان موسیقی بیداری رویا ها به کارگردانی باشه آهنگر کار خوبی از آب در آمده.

همچنین همایون اسعدیان که در اکثر کارهایش از حمید رضا صدری بهره گرفته ،این بار به سراغ عظیمی نژاد آمده و این نشاندهنده پی بردن کارگردان به توانایی های اوست و با توجه به وسواسهای اسعدیان در ساخت کارهایش(منهای ده رقمی)و نکته سنجی های آریا این کارهم باید اثر خوب وماندگاری باشد.

در جلسه پرسش و پاسخ بعد از نمایش فیلم بیداری رویا ها که با حضور عوامل برگزار شد آریا در باره موسیقی  فیلم این توضیح را دادکه : بیداری رویاها یک فیلم سکوت است و سکوت در این فیلم نقش مهمی دارد و به همین دلیل ما سعی کردیم از ترکیب ساز هاییی استفاده کنیم که اصلی ترین هدف و حس فیلم رو به مخاط بیان کرده باشیم.

از صمیم قلب آرزو داریم که داوران جشنواره فجر (که امسال بسیار کاربلد و شناس هستند!!!!!)اینبار به توانایی های او توجه کرده و حد اقل او را کاندید دریافت سیمرغ کنند.

"محمد امین همایون نژاد  1388/11/11 "

فرزند خاک...

بهمن روشنی : موسیقی متناسب با فیلم است.سیال بودن در جملات موسیقی و تنظیم آن باعث ایجاد نوعی خلسه شنوایی در تو میشود.انگار در رویایی بی پایان غوطه وری.تم اصلی موسیقی برگرفته از موسیقی منطقه اورامان یا هورامان است.در جای جای فیلم این تم سیال و ازاد را با بالابان و باقلاما میشنویم.موسیقی به خوبی بر تصاویر نشسته و تو را همراه میکند با لحظات زیبا و ناب آن.گاه گاهی هم آرپژی در ماژور که توسط پیانو نواخته میشود را شنونده هستیم.ترکیب جالبی ایجاد میکند.موسیقی کردی که در مایه شور است و آن آرپژ غریب.انگار ندایی است از آن سو.

تنها ایراد آن زیاد بودن استفاده از موسیقی است که رد تاثیرش را بر ذهن اندک میکند.

موسیقی : آریا عظیمی نژاد

کمانچه : مهدی باقری

تنبور : مقداد شاه

بالابان : فردین لاهور

ضبط : ریمون موسسیان

دانلود تیتراژ اول

دانلود تیتراژ آخر
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: شانزدهم اسفند 1388 ׀ موضوع: دانلود آثار ׀ 12 نظر

به خاطر دو نوازنده زن کنسرت همایون شجریان در تبریز را لغو کردند...

همايون شجريان: قبول حذف خانم‌ها از گروه برای ما غيرممكن بود
درپي لغو كنسرت تبريز، همايون شجريان توضيحاتي را منتشر كرد.اين هنرمند عرصه‌ي موسيقي در توضيحاتش كه در سايت دل‌آواز منتشر شده است،آورده است:

«هنردوستان گرامي وفرهيخته‌ي آذربايجان شرقي

با سلام و احترام و با نهايت تأثر از لغو کنسرت ششم و هفتم اسفند ماه در شهر هنر دوست تبريز،متاسفانه با وجود در دست داشتن مجوز رسمي اجراي کنسرت از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تهران و پس از گذراندن تمامي مراحل اداري و امنيتي از جمله بازخواني اشعار کنسرت و بازشنوايي تمام کارهايي که قرار بود در اين کنسرت اجرا گردد، در آخرين روزهاي تمرين با مخالفت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي مبني بر حضور دو نوازنده زن در گروه همنوازان حصار مواجه شديم به طوري که عنوان گرديد چنانچه خانمها حذف و يا جايگزين گردند مجوز اين کنسرت بلافاصله صادر خواهد شد و ديگر مشکلي وجود نخواهد داشت که طبيعتاً قبول چنين شرايطي براي ما غير ممکن بود.

بسيار متاسفيم که نتوانستيم به ديدار شما مردم فرهيخته نائل آييم. بدون شک پيوند احساسي اين هنرمندان جوان که نبوغ و اخلاق شايسته‌ي شان زبانزد همه است به‌واسطه هنر اصيل ايراني با شما هنردوستان گرامي ناگسستني است.

در پايان سئوال من از مسئولين محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان اين است که به نظر ايشان موسيقي فاخر چه نوع موسيقي است؟ و موسيقي که سالهاست من و پدرم اجرا مي‌کنيم از چه نوع است؟»

منبع : موسیقی ما
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: پنجم اسفند 1388 ׀ موضوع: اخبار موسیقی ׀ 3 نظر

صحنه جرم ورود ممنوع....دانلود تیتراژ اول


دانلود تیتراژ آخر

به نام خالق یکتا
هنر دوستان عزیز سلام ، امید وارم هر لحظه و در هر مکان شاد و سر زنده باشید و به یاری خدا همه مراحل زندگی رو کامیاب و موفق سپری کنید.
امروز خدمت رسیدم تا یک خبر خجسته رو بهتون بدم و شادی خودم رو با شما عزیزان قسمت کنم.
بالاخره بعد از یک سال پرس و جو  و کند و کاو فراوان لطف خدا شامل حال ما شد و موفق شدیم ، یک پل ارتباطی با استاد آریا عظیمی نژاد برقرار کنیم.البته این موفقیت رو مدیون سرکار خانم پوپک عظیمی نژاد هستیم که طی یک ایمیل ،مسبب آشنایی ما با جناب آقای امین هنجنی (مدیر برنامه ها و مسئول روابط عمومی آریا عظیمی نژاد)شدند و من طی اولین تماس هایی که با آقای هنجنی بر قرار کردم ،ایشون به تمام هوادان آریا عظیمی نژاد ،قول یک همکاری سازنده و ارائه خط مشی برای ادامه کار این وبلاگ رو دادند و قرار بر ایجاد یک بستر مناسب برای ارتباط هوادار ها و آریا عظیمی نژاد ، در این وبلاگ شد.
ضمنا آقای هنجنی ،چند خبر خوشایند دیگر نیز برای هواداران آریا عظیمی نژاد به من دادند ، که من امید وارم هر چه سریع تر تحقق پیدا کند.

اول اینکه ، از این پس به صلاح دید آریا عظیمی نژاد ، نسخه با کیفیت آثار و ویدئو ها  ،برای ما فرستاده میشود و من  در وبلاگ ، برای دانلود شما عزیزان قرار میدم.

خبر دوم  این بود که از این به بعد تمامی هواداران و دوستادان موسیقی ، می توانند پیشنهاد ها ، انتقادات ،نظرات و سوال های خود را به این آدرس(ARYAAZIMINEJAD@YAHOO.COM) ایمیل بزنند ، و تمامی ایمیل های دوستان توسط آقای امین هنجنی مطالعه میشود و به آریا عظیمی نژاد انتقال داده میشه.

اما خبر آخر که فکر کنم برای شما عزیزان از تمام این مطالب مهم تر و خوشایند تر باشه ، خبر تاسیس آموزشگاه موسیقی ، زیر نظر استاد آریا عظیمی نژاد می باشد و به یاری خدا در آینده ای نزدیک این امر تحقق پیدا میکنه و ما نیز اخبار لحظه به لحظه مربوط به این امر رو در اختیار شما قرار میدهیم.

ضمنا باید به این نکته اشاره کنم که آریا عظیمی نژاد یک هنر مند و موسیقیدان است و راز ادامه موفقیت یک هنر مند تمرکز بر آثار هنر خویش و دوری از حاشیه هاست و ما وظیفه داریم ، در ادامه روند کار این وبلاگ تمام تلاشمان رو انجام بدیم تا آریای عزیز از حاشیه های بیهوده و ملال آور دنیای هنر دور شود و با تمام استعداد و توانایی خویش به خلق آثار هنری ماندگار ادامه دهد.

در آخر از امین هنجنی عزیز کمال تشکر رو دارم ، که با آغوش باز به تمامی سوالات ما پاسخ داد و حمایت همه جانبه خودش رو از این وبلاگ اعلام کرد.

منتظر اخبار بعدی ما باشید.

نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: سی ام فروردین 1389 ׀ موضوع: اخبار آریایی ׀ 6 نظر

آریا عظیمی نژاد گفت : يك شب قبل از خواب، به سرنا و دهل رسيدم...

 نشست نقد و بررسي سريال نوروزي «چارديواري»
عظيمي‌نژاد: مدافع استفاده از ملودي‌هاي ايراني در «چارديواري» هستم
 سازنده موسيقي متن سريال «چارديواري» گفت: در حال حاضر برخي از آهنگسازان مطرح ما در كار خود از موسيقي تركيه، موسيقي عربي و ... استفاده مي كنند. چرا از ملودي‌هاي خودمان استفاده نكنيم؟ همين دليل باعث شد تا سينه خودم را سپر كنم و از موسيقي «چارديواري» به شدت دفاع كنم.

نشست نقد و بررسي مجموعه تلويزيوني «چارديواري» با حضور سيروس مقدم، امير جعفري، مريم اميرجلالي، محسن تنابنده و آريا عظيمي‌نژاد در دفتر تهيه كننده سريال (الهام غفوري) برگزار شد.
بنابراين گزارش، آريا عظيمي نژاد سازنده موسيقي سريال «چارديواري» در اين نشست گفت: در حقيقت ساخت موسيقي «چارديواري» كار خيلي سختي بود. اولين كار طنز من، «خانه ما» بود كه چند سال قبل از اين روي آنتن رفت و بعد از آن، ديگر كاري انجام ندادم و به سمتش نرفتم چون خودم هم گرايشي به اين حال و هوا ندارم و گرايشم به سمت موسيقي جدي بيشتر است.

* يك شب قبل از خواب به سرنا و دهل رسيدم
وي افزود: وقتي آقاي مقدم توضيحات را درباره كار گفتند، گفتم كه حرف شما درست ولي ما بايد چكار كنيم؟ به نظر من فكر كردن درباره يك كار تا انجام دادن آن خيلي سخت‌تر است و بعد از فكرهاي زياد، يك شب قبل از خواب به سرنا و دهل رسيدم و آن را بسط و گسترش داديم تا جايي كه سازهاي بادي ساير مناطق هم به وسط آمدند و البته آقاي مقدم، فرد خوش شانسي هستند و همه چيز جلوي پاي ما گذاشته شد.
وي ادامه داد: كار به شدت در ابهام بود ولي از جاهاي مختلف به افراد رسيديم. ضمن اينكه من اعتقادي به تفكيك ناحيه‌ها در موسيقي ندارم و فكر مي‌كنم عقبه‌اي كه موسيقي ما دارد متعلق به همه ماست و ممكن است فقط در جزئيات متفاوت باشد. برخي مي‌گفتند كه چرا در چنين فضاي شهري و اتفاق مدرني اين صداها شنيده مي‌شود، در صورتي كه ساختار زندگي ما بر اساس پيشينه و عقبه ما شكل گرفته است.
عظيمي‌نژاد تصريح كرد: در قسمت‌هاي اول من مي‌ترسيدم كه اصلا اين موسيقي به درد اين كار نخورد و شروع كرديم به تست كردن. اولين سكانس هم سكانس طلاق در دفترخانه بود. چند سكانس كليدي را تست زديم و متوجه شديم خوب است. با اينكه روزهاي اول خيلي‌ها انتقاد كردند. چند روز پيش آقاي كاكايي به من زنگ زد و گفت تا دو روز اول اظهارنظرها عجيب و غريب بود ولي از آن به بعد همه نظرها عوض شد. شايد به خاطر اينكه براي اولين بار، آدم در مقابل كار جديد گارد مي‌گيرد، چون نمي‌داند كار چيست و ربطش را پيدا نمي‌كند. اما در ادامه، با كار مأنوس مي‌شوي و به هر روي اين تجربه بسيار خوبي براي من بود.

* بايد نقاط وصل زنجيرهاي موسيقي اين سرزمين را پيدا كرد
وي درباره اين كه چطور پيوند ميان موسيقي نواحي مختلف ايران را ايجاد كرده، تصريح كرد: در كل موسيقي يك سرزمين، نقاط مشترك موجود است و بايد نقاط وصل اين زنجيرها را پيدا كرد. بيشتر متخصصان اين كار، بر اين عقيده بودند كه چطور اين موسيقي در سريال به كار گرفته شده، چون مي توان آن را به طور مجزا و قطعه اي استفاده كرد و مثلا تيتراژ باشد. چون اين سازها با شما خود را آداپته نمي‌كنند و شما بايد خود را با آنها وفق دهيد. فرم كار هم به گونه اي بود كه اجازه مي داد اين هم سويي و همراهي صورت بگيرد.
اين آهنگساز همچنين پيرامون اينكه چطور افت خيز موسيقي را با افت و خيز داستان يكي و هماهنگ كرديد؟، پاسخ داد: موسيقي ايراني تصويري نيست ولي مي‌توان از اين طريق هم از آن استفاده كرد و شايد يك وجه پنهان است كه به خاطر يكسري از تعصبات روي آن كار نمي‌شود. مثل رديف هاي ايراني است كه هركار بكنيد، رديف‌ها را تحريف مي‌كنيد، در صورتي كه آنها هيچ وقت دست نمي‌خورند و فقط شاخه‌ها و وجه‌هاي مختلف از آنها بيرون مي‌آيد.

*از اين كه كار موفق نشود، خيلي مي‌ترسيدم
وي با بيان اين كه از اين كه كار موفق نشود، خيلي مي‌ترسيدم و دلهره داشتم، تصريح كرد: هيچ وقت به حس شنونده در كارم فكر نمي‌كنم و هميشه اول از همه به خودم فكر مي‌كنم كه آيا به دل خود من مي‌نشيند؟ فضاي چارديواري مشكوك بود. يعني فضايي داشت كه مدام مي‌گفتم نكند من در حال اشتباه كردن هستم و مخصوصا در مورد تيتراژ آخر. يك جايي تمام تيتراژ ساخته و آماده شده بود ولي من به آقاي مقدم گفتم اگر امكان دارد آن را پخش نكنيد تا من يك كار ديگر بسازم. براي اينكه اولا خيلي شاد بود و شايد نوع عاميانه كلام نيز مرا اذيت مي‌كرد. فكر مي‌كردم شايد به كارم لطمه بزند اما با صحبت‌ها و مشورت‌ها متوجه شدم كه كسر ميزان شش هشتم، جزء ميزان‌هاي متداول و معروف موسيقي ايران است. ولي از اين كسر ميزان استفاده نشد و به خاطر نگاه ابزاري به اين نوع وزن يا شرايط جامعه، به نظرمن اساتيد موسيقي نسبت به اين مسأله كم لطفي كرده‌اند و به همين دليل، ما از آن استفاده كرديم.
وي گفت: در حال حاضر برخي از آهنگسازان مطرح ما در كار خود از موسيقي تركيه، موسيقي عربي و ... استفاده مي كنند. چرا از ملودي‌هاي خودمان استفاده نكنيم؟ همين دليل باعث شد تا سينه خودم را سپر كنم و از اين كار به شدت دفاع كنم.
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: بیست و نهم فروردین 1389 ׀ موضوع: اخبار آریایی ׀ 3 نظر

موسیقی «چارديواري» موفق در گره‌ زدن موسيقي محلي با شاخصه‌هاي فرهنگ مردمي...

خدایار قاقانی گفت: موسیقی متن «چاردیواری» تجربه‌ای موفق در گره‌زدن موسیقی محلی با شاخصه‌های فرهنگ مردمی [مردم‌پسند] بود و به عنوان یک تجربه موسیقایی درخشان در تاریخ موسیقی متن سریال‌های تلویزیونی به ثبت رسید.

این منتقد و کارشناس موسیقی در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس، اظهار داشت: آن‌چه که در موسیقی متن و ترانه تیتراژ سریال «چاردیواری» مشخص است «آگاهی» از اتفاقی ست که به عنوان یک تجربه موسیقایی درخشان در تاریخ موسیقی متن سریال‌های تلویزیونی به ثبت رسید.

در نگاه اول موسیقی متن سریالی با شاخصه‌های مردمی [مردم‌پسند] در فرهنگ شنیداری و بصری ایرانی، می‌بایست همان سنت‌های رایج یا به قولی کلیشه‌ها را رعایت کند و هرگاه تجربه‌ای- به معنای واقعی کلمه – در این خصوص صورت بگیرد، مخاطب در نخستین برخورد و مواجهه یا تعجب می‌کند و یا آن را بی‌ارزش ارزیابی می‌کند. درصورتی که بعدها و در گذر زمان همان تجربه به عنوان مبنایی جدی در حوزه شنیداری‌اش و در ترکیب با حوزه بصری(سینما و تلویزیون) می‌شود و معنای متفاوت و گاه مهمی می‌یابد.

وی گفت: پیش‌تر در تلویزیون تجربه‌های موفقی مثل موسیقی متن سریال «روزی روزگاری»(اثر فرهاد فخرالدینی) و یا «مدار صفر درجه»(اثر فردین خلعتبری) که با «اقتباس» از موسیقی بومی و تصنیف‌های زمانه تعریف قصه ، شکل گرفته و مخاطب هم نسبت علاقه خود با این آثار را تعریف و بروز داده بود.ا

ما در سریالی با شاخصه‌های «شهری»، استفاده و «اقتباس» از موسیقی محلی و یا به عبارتی موسیقی‌های غیر شهری رایج نبوده و اتفاق‌های رخ داده همیشه از طریق سازهای کلاسیک ایرانی نظیر تار و کمانچه(قژک) در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی مورد استفاده قرار گرفته است و البته استفاده از «سنتور» نیز به واسطه نسبت و فیزیک صدای این ساز از دهه چهل با استفاده در فیلم‌های شاخص موج نوی سینمای ایران نیز رایج بوده است.

وی ادامه داد: موسیقی متن «چاردیواری» تجربه‌ای موفق در گره‌زدن موسیقی محلی با شاخصه‌های فرهنگ مردمی [مردم‌پسند] است؛ ضمن این‌که در اقدامی جالب با استفاده از لحن جز(Jazz) خوانی در ترانه تیتراژ ضمن اشاره به غنی بودن موسیقی ایرانی از مدرنیته رایج در موسیقی نیز استفاده شده است.

قاقانی گفت: استفاده از ساز «سرنا» کمک شایانی در تعریف شخصیت‌های «نادر» و «خیری» دارد؛به گونه‌ای که ساده لوحی» و «صداقت» آنان را در فضاهای مناسب به شکلی درست تعریف می‌کند.

در واقع نقش سازبندی در موسیقی فیلم به دلیل معناها و مفهوم‌های رایج در روایت فیلم؛به ویژه در بخش‌هایی که مخاطب بناست تنها از طریق تصویر و بدون دیالوگ قصه‌ را دنبال کند، نقشی «راوی‌گونه» است از تعریف احساسات و رفتارهای شخصیت‌ها. همچنین در جزئیات نیز می‌توان از به کارگیری موثر سازی چون «بالابان»(که متعلق به منطقه آذربایجان است) نیز اشاره کرد.سازی که با به‌کارگیری مناسب از آن و نزدیک کردن صدای این ساز به «سرنا» ابعاد دیگری از معناها و مفهوم‌های قصه نظیر «شکست»،«سرخوردگی»،«پشیمانی» و «آلام‌ها و دردهای فردی» نمایان می‌شود و حتی در تبدیل تغییر وضعیت شخصیت‌ها از تیرگی به سپیدی و یا بالعکس نقشی جذاب و شنیدنی در تنظیم کلی موسیقی متن مجموعه «چاردیواری» دارد.

همین موضوع نشان می‌دهد که تا چه اندازه آهنگساز به جزئیات قصه نظیر تجمیع اقوام مختلف در قصه نظیر ترک،گیلانی،شیرازی و دیگر اقوام حاضر توجه نشان داده است تا آگاهی مورد اشاره در تجربه صورت گرفته بیشتر نمایان شود.

قاقانی در ادامه به فارس گفت: یکی از شاخص‌ترین ویژگی موسیقی مجموعه «چاردیواری» ترانه تیتراژ است؛ استفاده از سازها و ترکیب‌بندی‌ها در شکل‌گیری ترانه با کلامی از یک شاعر ایلامی(عبدالجبار کاکایی) که نسبت نزدیکی با قالب موسیقی آن دارد درواقع نقشی جذاب برای از بین بردن بیگانگی مورد اشاره مخاطب در برخورد با موسیقی متن داشت و این اتفاق برای آهنگسازی که پیش‌تر با صدای سه‌تارش موسیقی‌های او شکل می‌گرفت اتفاقی مثبت است.

ضمن این‌ که «آریا عضیمی‌نژاد» قبل‌تر در «میم مثل مادر» با استفاده و بازخوانی ترانه شهیر «بگذر زمن ای آشنا» و در حال حاضر مجموعه «چاردیواری»، نشان داد برخلاف دیگر آهنگسازانی که ضمن فعالیت در حوزه موسیقی ایرانی، در حوزه تصویر نیز فعال هستند، تا چه اندازه به مخاطب و جنبه‌های مردمی توجه نشان می‌دهد.
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: بیست و یکم فروردین 1389 ׀ موضوع: معرفی و نقد آثار ׀ 5 نظر

در گذشت جمشید عظیمی نژاد رو به تمام آریایی ها تسلیت عرض میکنم..

دوستان عزیز سلام.همین چند دقیقه پیش توسط یکی از هوادارا با خبر شدم که "جمشید عظیمی نژاد "پدر آریای عزیز 29 اسفند ماه سال گذشته دار فانی رو وداع گفت.این اتفاق غم انگیز رو از طرف خودم و تمام طرفداران ، به آریا عظیمی نژاد و خانواده محترمشون تسلیت میگم.
جمشید عظیمی نژاد نویسنده، كارگردان و طنزپردار مطرح دهه 60 در آستانه تحویل سال نو دارفانی را وداع گفت.
عظیمی نژاد نویسنده و كارگردان مجموعه نمایشی تلویزیونی "خانه عروسكها" و بازیگر نقش "اكبر نمایشی" در این مجموعه بود، همچنین "مشتی به تهران می آید" را نویسندگی و كارگردانی كرده است.

كتاب و نوار"من وزبون دراز" در زمینه ادبیات كودك و نوجوان نیز از آثا مرحوم جمشید عظیمی نژاد است.

وی همچنین سال هایی به عنوان دبیر شورای نویسندگان ماهنامه "طنز و كاریكاتور" و عضو هیئت نویسندگان مجله فكاهیون بود.
"منبع : irinn"
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: هفدهم فروردین 1389 ׀ موضوع: اخبار آریایی ׀ 7 نظر

گفت و گوی آریا عظیمی نژاد با خبرگزاری شهر...

 عظيمي‌نژاد،آهنگساز مجموعه تلويزيوني «چار ديواري»:
ترديدها به خلق قالبي ريتميك كمك كرد/ريتم شش هشتم ريتم بي ارزشي نيست
آهنگساز مجموعه تلويزيوني چار ديواري معتقد است كه در ساخت موسيقي اين مجموعه تلويزيوني بييشترين توجه خود را به معرفي ظرفيت‌هاي با ارزش سازهاي بومي و موسيقي نواحي ايران معطوف كرده است . «آريا عظيمي نژاد» در گفت و گو با خبرنگار شهر در مورد شيوه جديدي كه در آهنگسازي مجموعه طنز «چار ديواري» به كار گرفته است،توضيح داد:وقتي آقاي مقدم به عنوان كارگردان پيشنهاد ساخت موسيقي اين مجموعه را به من داد،واقعا دست و دلم لرزيد؛زيرا همه اهالي موسيقي به اين نكته واقف هستند كه آهنگسازي مجموعه‌هاي كمدي كار بسيار دشواري است،زيرا اين گونه آثار همواره نيازمند به كارگيري يك فرم و قالب تازه هستند،چون در غير اين صورت به ورطه تكرار مي‌افتند. وي ادامه داد:به همين دليل من شرايط ساخت اين كار را به شرطي قبول كردم كه بتوانم يك اثر قابل دفاع را براي مخاطبان ارائه دهم. وي در مورد قالب جديدي كه در آهنگسازي اين مجموعه تلويزيوني انجام گرفته،افزود:يك شب قبل از خواب بود كه به صورت كاملا ناگهاني به ياد سازهاي دهل و سرنا افتادم و فكر كردم اين سازهاي محلي كه بيشتر به موسيقي نواحي ايران تعلق دارند و تا كنون كمتر اتفاق افتاده كاربردهاي ديگري داشته باشند،مي‌توانند تركيب اوليه يك اثر موسيقيايي تلويزيوني را تشكيل بدهند. آهنگساز موسيقي متن فيلم «ميم مثل مادر» تصريح كرد:با اين ذهنيت اوليه به سازهاي مهجور ديگر چون بالابان هم رسيديم و موسيقي اين اثر را ساختم. عظيمي نژاد با تقدير از نوازندگاني كه در اين اثر وي را ياري دادند،گفت:با حضور اين نوازنده‌هاي خوب و ارزنده بود كه توانستم اين سازهاي مهجور - كه تاكنون كمتر اجازه خود نمايي در عرصه‌هاي غير از موسيقي نواحي داشته‌اند - را وارد يك فضاي مستقل و البته تلفيقي كنم و ظاهرا توانسته رضايت مخاطبان را فراهم كند. اهنگساز مجموعه تلويزيوني «چار ديواري» در ادامه پيرامون تيتراژ پاياني هم گفت : آن چيزي كه شما در تيتراژ پاياني مي‌بينيد نتيجه دو دلي‌ها و شك و ترديدهايي بود كه من را به خلق اين قالب ريتميك كمك كرد. وي افزود:اتودهاي زيادي براي اين قسمت از موسيقي مجموعه زده شد،حتي در مواردي به خود مي‌گفتم،اگر بخواهم با ريتم شش هشتم وارد مرحله ساخت بشوم از فضا و مرز كارهايي كه تاكنون توليد كرده‌ام،خارج مي‌شومف اما بالاخره به اين نتيجه رسيدم كه بايد خود سانسوري را كنار بگذارم و به اين نكته كه مي گويند ريتم شش هشتم يك ريتم سخيف و بي ارزش در موسيقي است به هيچ عنوان توجه نكنم و موسيقي‌اي را بسازم كه بتواند در با ارزش‌ترين شكل ممكن،موسيقي غني كشورم را به مردم معرفي كند. عظيمي نژاد با انتقاد از روندي كه بسياري از آهنگسازان به شيوه‌هاي عربي و تركيه‌اي دست به توليد آثار ريتميك مي‌زنند،ادامه داد:با مشورت‌هاي زيادي هم كه يا «پويا نيك‌پور» به عنوان خواننده تيتراژ داشتيم به اين نتيجه رسيديم كه كار ما به هيچ عنوان غلط نيست و ما به نوعي موسيقي كشور خود را ترويج كرده‌ايم. وي تصريح كرد:شايد بسياري از دوستان به ما بگويند كه ما كار سخيفي را انجام داده‌ايم و با اين كار ارزش خود را پايين آورده‌ايم،اما آنچه كه شما از اين موسيقي شنيديد اعتماد و دوستي و البته ايماني بود كه مي‌توانستيم در يك اثر در خور توجه ارائه دهيم.
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: هفدهم فروردین 1389 ׀ موضوع: مصاحبه ها ׀ 3 نظر

چهار دیواری...

همزمان با آغاز نوروز ماراتن سریالهای نوروزی ،فیلمها و برنامه های ویژه نوروزی هم آغاز شد ،تا در کنار فضای مفرح و سرگرم کننده آنها ،اهداف دیگری نظیر :پیامهای فرهنگی -اخلاقی،معرفی آداب و رسوم ملی ایران ،زنده نگه داشتن سنتهای ایرانی و ...دنبال شود.

در این بین سریال "چاردیواری" ساخته "سیروس مقدم" از ابتدای نوروز امسال از شبکه اول سیما به روی آنتن رفته است و رفته رفته می رود تا جای خود را میان مخاطبان خود پیدا کند.اما جدای از بررسی نقاط ضعف و قوت این سریال که فرصت و مجالی دیگر لازم دارد،موسیقی این سریال از نکات برجسته و قابل تاملی است که توانسته انتظارات قابل توجهی را برآورده کند.

آریا عظیمی نژاد که از آهنگ سازان جوان و خوش آتیه کشورمان می باشد،بار دیگر در این سریال توانست توانایی های خود را آنهم با انتخاب موسیقی فولکلوریک برای این سریال به اثبات برساند.

سالهاست که موسیقی صدا وسیما به دلایل گوناگون مورد انتقاد جدی بسیاری از کارشناسان قرار گرفته است ،اما در شرایطی که موسیقی فولکلور ایران در آستانه فراموشی است و رسانه ملی در معرفی و زنده نگه داشتن این نوع از موسیقی اقدام شاخصی انجام نداده است ،به نظر می رسد انتخاب بجا و قابل توجه موسیقی فولکلور با ویترینی از بکار بردن سازهای اصیل و بومی ایرانی برای یک سریال،آنهم با خیل عظیم بیننده ،حرکتی قابل ستایش است خصوصا اینکه موسیقی یک سریال در جذب و یا دفع مخاطبش بسیار موثر می باشد.

عظیمی نژاد که ساخت موسیقی فیلم "میم مثل مادر "به کارگردانی زنده یاد رسول ملاقلی پور را در کارنامه کاری خود دارد در این سریال همچون سایر آثارش ساختار درست موسیقی علمی را رعایت کرده و با توجه به اینکه به‌درستی هارمونی را می شناسد ،در موسیقی این سریال ،هر ترکیب‌بندی و ریتمی را سر جای خودش قرار داده است، که این ویژگی بر می گردد به شناخت قابل توجه آهنگ سازش.

به نظر می رسد عظیمی نژاد در این سریال از چاردیواری موسیقی تکراری غربی خارج شده و این حرکت فتح بابی است برای انتخاب موسیقی ملی و مقامی برای سریال های ایرانی.


کارگردان : سیروس مقدم                آهنگساز : آریا عظیمی نژاد      خواننده : پویا نیکپور

شاعر : عبد الجبار کاکایی  نوازنده ها  : بالابان : عباس زند   دوزله و سرنا : علی دوست فلاحتیان    تار : نظام الدین منتظری       سنتور : مازیار جلالی    ناظر ظبط : نیما عظیمی نژاد

دانلود تیتراژ اول چهار دیواری

دانلود تیتراژ آخر چهار دیواری
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: چهاردهم فروردین 1389 ׀ موضوع: معرفی و نقد آثار ׀ 17 نظر

سال نو مبارک...
سلام خدمت دوستان نازنین.سال نوتون مبارک باشه.بالاخره سال 88 هم با تمام فراز و نشیب هاش سپری شد و وارد سال جدید شدیم.

نمیدونم تا چه حد تونستم وظیفم و نسبت به این وبلاگ درست انجام بدم ، اما وقتی که به کارنامه این یک سال فعالیت نگاه میکردم ، ضعف های بزرگ و ایرادات اساسی رو مشاهده کردم که خودم شرمنده شدم تا حدی که به خودم گفتم : <<آخه یه کاریو نمیتونی انجام بدی خب نکن مگه مجبوری>>

اما وقتی نظرات شما عزیزان رو در این یک سال مرور میکردم ، حسم چیزی دیگه ای بهم میگفت.وقتی که میدیدم شما دوستان ضعف های کارم رو کاملا برادرانه و دلسوزانه به من گوشزد میکردید و وقتی هر روز به جستجو کنندگان نوای آریا عظیمی نژاد نفر به نفر اضافه شدند،کاملا ادامه کار این وبلاگ رو وظیفه خودم حس کردم.

به هر حال بابت تمام مشکلات و ضعف ها در یک سال اخیر از تک تک شما عزیزان و از خود آریا عظیمی نژاد که لایق بهتر از این هاست عذر خواهی میکنم و امید وارم که با نظر ها و نقد های راه گشاتون به ادامه کار این وبلاگ کمک کنید


کوچه تنگ و

          دل سنگ و

                       صدای سیلی...

                                          وای بر ما

سخن از مادر ما می گویند...
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: بیست و ششم اردیبهشت 1389 ׀ موضوع: دل نوشته ها ׀ 4 نظر

و با اردیبهشت آمد...
دوستان عزیز سلام.

امید وارم که در هر جای دنیا که هستید ، ایام بهاری و خوشی رو سپری کنید.

عزیزان همین طور که میدونید ، امروز پنجمین روز از دومین ماه بهار،سال روز تولد آریا عظیمی نژاد عزیز است.حقیقتش تبریک گفتن این روز عزیز برای من خیلی سخته ، چون این روز فرخنده مصادف با ایام چهلمین روز از در گذشت پدر آریای عزیز شده ، اما به هر حال من وظیفه دارم،تولد این فرزند ایران زمین رو از جانب خودم و تمامی هواداران او ،تبریک و تهنیت عرض کنم.

امید وارم چنین روز های زیبایی برای وی ، همیشه زیبا بماند و هرگز به همچین رخداد های تلخی نیانجامد و آرزو مندم همیشه در کمال سلامت و آرامش روز های خوشی را سپری کند و با سربلندی و افتخار شاهد آثار درخشان تر و ماندگار تر در عرصه موسیقی ، از وی باشیم.


امیر تنها

1389/02/05

آریا عظیمی نژاد،موسیقی متن زیر هشت را می سازد...

"زير هشت" يک مجموعه 40 قسمتي است که براي پخش از شبکه يک سيما توليد مي شود. لوکيشن هاي اين سريال در تهران، کن، اسلام شهر و زندان قزل حصار است و بازيگراني چون آتيلا پسياني، امير جعفري، آرش مجيدي، کامران تفتي، پانته آ بهرام، شيوا ابراهيمي، نعيمه نظام دوست، مليحه نيکجومند در آن به ايفاي نقش پرداختند.

"زير هشت" يک مجموعه با مضمون اجتماعي است که سيروس مقدم کارگرداني و سعيد نعمت الله نويسندگي فيلمنامه آن را برعهده دارند.
از ديگر عوامل اين مجموعه مي توان به مدير فيلمبرداري: امير معقولي، صدابردار: سيدسعيد احمدي، دستيار يک کارگردان: سهيل بيرقي، طراح صحنه و لباس: آرزو غفوري، مدير توليد: سيدرسول حاتمي، برنامه ريز: فهيمه کمالي، منشي صحنه: زهرا محبي، طراح گريم: مجيد اسکندري و مدير تدارکات: محمود اتحادي اشاره کرد و به آهنگ سازی آریا عظیمی نژاد اشاره کرد

پیش از این نیز سیروس مقدم و آریا عظیمی نژاد در دو مجموعه رستگاران و چهار دیواری همکاری داشته اند.

"زير هشت" بعد از "نرگس" و "رستگاران" سومين سريال شبانه سيروس مقدم است که به احتمال زیاد از 5 تیر ماه به نمایش در می آید.
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: بیست و نهم خرداد 1389 ׀ موضوع: اخبار آریایی ׀ 2 نظر

آموزشگاه آزاد موسيقي (آريا) به سرپرستي آريا عظيمي نژاد افتتاح شد


آموزشگاه آزاد موسيقي (آريا) به سرپرستي آريا عظيمي نژاد، با حضور هنرمندان موسيقي و سينماگران افتتاح شد.

در اين آموزشگاه طبق گفته‌هاي عظيمي نژاد سعي شده تا فعاليت‌هاي مرسوم ساير آموزشگاه‌هاي موسيقي ايران به مبحث آموزش موسيقي توسط دوره هاي آموزش تخصصي مورد بررسي قرار بگيرد. اين دوره شامل، ساخت موسيقي فيلم، موسيقي جاز، موسيقي كلاسيك، تصنيف خواني، تنظيم موسيقي، موسيقي مدرن، ميكس و مسترينگ، بانك هاي صوتي و نيز موسيقي الكترونيك خواهد بود.

علاوه بر برگزاري کلاس هاي رايج موسيقي براي عموم علاقمندان و در کليه سطوح، نيز نوازدگي سازها، آواز كلاسيك و ايراني، ارف موسيقي كودكانف تئوري موسيقي، سلفژ، هارموني، سازشناسي و اصول آهنگسازي را در برمي‌گيرد.

شب گذشته اين آموزشگاه با حضور هنرمنداني چون محمد سرير عضو هيات مديره خانه موسيقي، شاهين فرهت، محمد اصفهاني، اميد روحاني، تورج اصلاني، پويا نيك پور، فرزاد فخرالديني، هانا كامكار مقداد شاه حسيني و ... از جمله مهمانان افتتاحيه اين مراسم بودند كه با نواختن پيانو و آوازي از محمد اصفهاني اين مراسم تا پاسي از شب ادامه داشت.


نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: بیست و دوم خرداد 1389 ׀ موضوع: اخبار آریایی ׀ 13 نظر

آریا عظيمي نژاد موسيقي متن فيلم جراحت را مي سازد

آريا عظيمي نژاد، موسيقي متن مجموعه تلويزيوني "جراحت" به کارگرداني محمدمهدي عسگرپور را مي سازد.
 
"جراحت" در 30 قسمت 35 دقيقه اي به تهيه کنندگي محمدرضا شفيعي و نويسندگي سعيد نعمت الله در شب هاي ماه مبارک رمضان امسال از شبکه سه سيما به روي آنتن مي رود.

امين تارخ، ثريا قاسمي، علي عمراني، آتنه فقيه نصيري، مهوش صبرکن، محمد عمراني، رامين راستاد، ليلا بلوکات، هستي مهدوي فر، ياسر جعفري، ميليشيا مهدي نژاد، کريم اکبري و گيتي قاسمي در اين سريال به ايفاي نقش مي پردازند.

داستان "جراحت" درباره دو برادر و خانواده هاي آنهاست که بسيار موفق و خوشبخت هستند. اين دو برادر از بچگي پدرشان را از دست داده اند و با سرپرستي مادر مهربان و دلسوزشان بزرگ شده اند. حالا هم خانواده و بچه هاي خيلي خوبي دارند ولي يک مساله ساده زندگي آنها را در آستانه از هم پاشيدگي قرار مي دهد.

از ديگر عوامل اين مجموعه مي توان به مدير توليد: سيدحسين يعقوبي، مدير تصويربرداري: رضا شيخي، صدابردار: عباس رستگارپور، طراح صحنه و لباس: سعيد آهنگراني، طراح چهره پردازي: حسين صالحيان، دستيار اول کارگردان: ليلا رنگرزان، برنامه ريز: علي صابري، منشي صحنه: مهين شهبازي، عکاس: مهدي دلخواسته، مدير تدارکات: سعيد نظري، مدير روابط عمومي: طيبه محمدي رهنما و مجري طرح: موسسه فرهنگي هنري وصف صبا اشاره کرد.
نویسنده: امیر تنها ׀ تاریخ: بیست و دوم خرداد 1389 ׀ موضوع: اخبار آریایی ׀ یک نظر

22 خرداد ماه ، افتتاح آموزشگاه آریا عظیمی نژاد...

دوستان سلام.

بالاخره انتظار داره به سر میرسه و به زودی آموزشگاه آریای عزیز ،شروع به کار میکنه . امید وارم این امر فصل تازه و موفقی  در کارنامه هنری و آموزشی وی رقم بزند.

آدرس آموزشگاه :

خیابان فرمانیه ، خیابان شهید لواسانی ، بعد از خیابان وطن پور ،نرسیده به در خروجی شهروند ،پلاک 105

تلفن تماس : 22715788

علاقه مندان میتوانند از 22 خرداد ماه از ساعت 10 صبح الی 16 بعد از ظهر برای ثبت نام و آگاهی بیشتر از برنامه های آموزشگاه به آدرس بالا مراجعه نمایند.

با تشکر